Manyjak ARO Praha

SLOVENSKÁ SAHARA 2004 & MORAVSKÝ KRAS.


   V pátek 30.7 jsme vyrazili na OffRoad sraz do slovenské Sekule ve složení Manyjak, Vejr, Kuba, Ája, Matěj a ARO 324. Dorazili jsme okolo půlnoci a tak jsme šli hned spát. V noci bylo velké vedro, i když jsme spali na břehu jezera Málky. Ráno jsme doplnili zásoby v místním marketu a vyrazili jsme na trať. Už jezdilo hodně leštěnek - z programu jsme se dozvěděli že sraz byl také předváděcí akcí firem Mercedes, Jeep, Kia a BF Goodrich. Nás a le nejvíc zaujal brutální stroj Tatra 613/813. Objeli jsme několikrát trať, a potom jsme se usadili na kopci a pozorovali jsme jak jezdí ostatní. Z aut převládaly Patroly, neviděli jsme žádné ARO kromě jedné staré M 461. Okolo poledne začala první soutěž ve výjezdu do kopce. Podařilo se to jenom několika autům, Honza to po několika pokusech vzdal. Další soutěže pokračovaly ve stejném duchu, nejdřív do kopce, potom trial v mělkém bahně a nakonec to celé na čas. Toho jsme se už nezúčastnili, dali jsme přednost výhledu z kopce. Slunce pálilo jak na opravdové Sahaře.

   

   Další soutěže se zúčastnily jen dvě auta, šlo o předvedení šikovnosti s navijákem na prudkém svahu. Dali jsme si ještě pár okruhů v písku a šli jsme se podívat na stánky s offroadovým zbožím. Po zjištění že jediný stánek má BF Goodrich jsme se rozhodli to zabalit a jet někam jinam. Akce to byla pěkná, ale přišla nám trochu chudá na soutěže a program.

   

   Vyrazili jsme pomalým tempem zpátky do Čech, po okreskách a přemýšleli kam se ještě zajedeme podívat .Měli jsme před sebou ještě volnou neděli. Nakonec padla volba na Moravský kras. Drželi jsme se schválně okresek a užívali. Manyjak jel až nezvykle pomalu. Cestou jsme se zastavili ve Slavkově u památníku "bitvy tří císařů".Den skončil ježděním v okolí Blanska a úporným hledáním místa na spaní, které skončilo okolo půlnoci.

   

   Druhý den dopoledne jsme vyrazili na prohlídku Sloupsko-Šošovských jeskyní. Jeskyně byla dlouhá 1,5 km s velmi pěknou krápníkovou výzdobou. Stálá teplota 8°C dala zabrat hlavně dětem. Po prohlídce jsme zamířili s propasti Macocha, překvapila nás lanovka, která vede od Punkevních jeskyní. Tam jsme také po prohlídce Macochy zamířili.Museli jsme jet oklikou, přímá cesta Skalním dolem byla uzavřená a jezdil po ní vláček. K Punkvě jsme došli pěšky a trochu nás rozladilo, že všechny jízdy na lodičkách jsou už vyprodané.V sezóně je potřeba si prohlídku Punkevních jeskyní objednat dopředu. No alespoň jsme si dělali pěkný výlet, čas od času je potřeba někam vypadnou a nic nedělat. Cesta domů proběhla v pohodě, až na malou díru v chladiči a věčně padající stěrače.

Pavel "Vejr" Janouch

   
   


© 2004 AUTA DO TERENU, webdesign: Charlie