Manyjak ARO Praha

Evropa Truck Trial Milovice 8.5.-9.5.2004.


   Ve dnech 8.-9.5.2004 se konal v Milovicích u Lysé nad Labem evropský závod Truck Trialu s doprovodným programem "předvádění vojenské techniky". Oproti předpovědím počasologů (tedy chci říci Českého hydrometeoroligického ústavu) bylo počasí poměrně pěkné, slunko svítilo a teprve v odpoledních hodinách se začalo mírně zatahovat. Účast nebyla příliš hojná, celkový počet účastníků nepřesáhl čtyřicítku.

    Vzhledem k počtu sekcí a počtu soutěžících se nebylo moc na co dívat. Sekce svou velikostí odpovídaly běžnému trialu a nákladní vozy neměly moc prostoru na vyžití, ani obtížnost se pro diváka nejevila přiměřená, prostě, nebylo se moc na co dívat. Snad proto se z poměrně velkého počtu přihlížejících v odpoledních hodinách po vojenském prostoru vyhrazeném pro účely trialu trousilo nemnoho vytrvalců.

   

    Předvádění vojenské techniky se jako každoročně odehrálo na betonové ploše v blízkosti občerstvovacích stanic. Akce "Jak rozjezdit tankem osobní vozidlo", tentokrát byl tím nebožákem polský Fiat, působila poněkud morbidně. Jsou jistě elegantnější metody, jak předvést hrozivou sílu tanku (domnívám se že typu T-10, který byl následníkem věhlasných T-34) z "vykopávek" po Sovětské armádě.

    Podle Milovického závodu by se mohlo zdát, že Truck Trial upadá, obtížnost se snižuje a atraktivita pro diváckou obec klesá, ale snad je to jen prvotní dojem. V každém případě, pokud nedojde ke změnám, které diváky nejen nalákají ale i udrží jejich pozornost, jako je tomu například u vytrvalostních závodů, budou si závodníci jezdit prostě jen tak pro sebe. Pravda, možná jsem na něco zapomněl : Soutěže dálkově řiditelných modelů měly velký ohlas a výrazně přispěly k tomu, že návštěvníci neodešli daleko dřív ... .

Charlie

   


© 2004 AUTA DO TERENU, webdesign: Charlie