Manyjak ARO Praha

Milovice ze vzduchu i blátem ...


    V neděli 22.3. v 10 hodin jsme se sešli u kamaráda Petra D. na bývalém vojenském letišti v Milovicích ve starém hangáru v sestavě : Martin (ARO 244), Karate (Range Rover), Vejr (ARO 243), Manyjak (ARO 324) a Petr (UAZ na kolech z 805-ky). Někteří z nás se hned zpočátku rozhodli poohlédnout po okolí ze vzduchu "letadlem" zřejmě ještě z doby bratří Wrightů. Ne každý se však odhodlal dát všanc svůj život a opustit pozemské bezpečí svého čtyřkolového plechového miláčka. Proto jsme pro ně hned po dosednutí vyrazili na teréní vložku přes rozpadající se letecký hangár na který je navršena zemina a tvoří tak ideální kopec.

   

    Po obědě, po zprovoznění UAZe, který občas zapomínal, že vlastní válce čtyři a zarputile používal jeden až tři válce, jsme vyrazili do vojenského prostoru. První perlou byl těsný průjez mezi stromy, kde se vyvztekali všichni a došlo i na lopatu. Uprostřed vojenského prostoru jsme narazili na nádhernou jámu plnou vody. Po průzkumu hloubky vody jsme usoudili, že to nebude tak hrozné, jaké pak bylo překvapení, když jsme zjistili, že uprostřed je hluboká téměř metr. Nakonec, za většího či menšího úsilí, projeli všichni, dokonce i zlobící UAZ.

   

    Ne všichni se však z Milovic vraceli beze škod. Karate, kterému praskl diferenciál, se po jeho odpojení vracel do Prahy. Ostatní ujížděli zpět k hangáru a odtud do lesa se závozem pro zvěř. A bylo až do večera co dělat. Domů jsme dorazili kolem osmé.

Na základě vyprávění Honzy "Manyjaka" Š.

   
   
   


© 2004 AUTA DO TERENU, webdesign: Charlie